Hudba z YouTube do iPodu

iPodSetkali jste se s názory typu „u běhání zásadně neposlouchám hudbu, protože se nezbytně nutně musím soustředit na dech, běh, techniku, jak mám ohnutý loket, v jaké konstalaci je vesmír…, bla, bla, bla… a hudba by mě jen vyrušovala!“? Tak já se s něma neztotožňuju a bez hudby nebo mluveného slova bych asi umřel nebo prostě neběhal.

Dýl jsem sem chtěl napsat, co poslouchám u běhání (je to taková všehochuť strašná), tak to odbydu teď prostě jen odrážkama a dlouho zamýšlený článek mám pořešený.
Mluvené slovo platí obecně (vedle oblíbených interpretů a alb notoricky poslouchaných dokola, když přijde zase čas), ty ostatní jsou takový momentální trend.

 • Hudbu nebo sety z YouTube
  Poslední dobou se snažím nehrotit tempo a k tomu se mi náramně hodí hudba z kanálů jako Majestic Casual, La Belle MusiqueTheSoundYouNeed… Ne každá písnička je pecka, ale funguju tak, že mi jejich playlist jede celý den v práci a když se mi něco vyloženě líbí, stáhnu si to, viz níže.
 • The Official UK TOP 40 Singles Chart
  Zase všehochuť; tohle poslouchám hlavně abych byl v obraze, co je teď za hudba. Vychází vždycky v neděli. Zpravidla si to přeberu a nechám jen rychlé nakopávačky pro tempo a kopce a z těch si dělám playlist zvlášť.
 • Mluvené slovo z fóra Mluveneslovo.chaves.cz
  Nikdy jsem moc nečetl, seznam četby k maturitě byl výmysl; až po maturitě jsem trošku začal, ale nevydrželo mi to. Každopádně, díky tomuhle fóru (musíte si udělat registraci) jsem slyšel něco od všech zásadních autorů, o kterých jsme se učili. Povídky, celé čtené knihy, rozhlasové hry, humory, všecko tam je, takže jestli nechcete hrotit běh u rychlé hudby, ale jen zabavit hlavu, tak od 20minutových povídek od kohokoliv až po 40*45minutové kapitoly Egypťana Sinuheta, všeckóó prostě tam jéé…

Stahování z YouTube

Na ty písničky z YouTube jsem našel parádní program, který umí doslova jedním kliknutím písničku stáhnout a uložit do MP3. (Samozřejmě vím, že všichni víte, jak se stahují písničky z YouTube a internetu obecně…, nikoho nechci poučovat, tak to berte jen jako doporučení na pohodlný software.) Program se jmenuje Freemake YouTube MP3 Converter a vypadá viz níže: jen si zkopírujete URL písničky z prohlížeče a kliknete na „Vložit URL“ a čus bus, hotovo.

Freemake Youtube MP3 Converter

Haha, ale tak mě napadá…: Kolik klikání ušetřím tímhle programem, tolik ho pak stejně doženu v tom pekelném iTunes. :-D

1 komentář u „Hudba z YouTube do iPodu

 1. Michal Ja

  Jak se říká, sto lidí, sto chutí. Já třeba běhám bez hudby. Ne proto, že bych se soustředil na dýchání, běh, techniku a blablabla podobné hovadiny… Já zkrátka a dobře běhám proto, že v lese slyším jeho šumění, slyším cvrlikot ptáků, tam zašustí probíhající srnka, tam klepe do stromu datel nebo naopak někde v dálce slyším štěkat psy nebo vrčet pilu, jak někdo řeže dřevo. To je hudba, která mě u běhání uklidní (pokud tedy ten štěkot neslyším za sebou… :-))) ). Kdysi jsem zkoušel běhat s empétrojkou, ale byl jsem z toho vždycky celý nesvůj. Asi potřebuji slyšet, co se kolem mě děje…:-)
  Jinak ale díky za tip na zajímavý soft. Určitě vyzkouším…:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *