Březen: 402km a 4.529m

Místecký les

Místecký les

Na konci února jsem tušil, že mi v březnu hor moc nevýjde. A nespletl jsem se. Nevím ani jak, ale -když už ne ty hory- aspoň mi vyšlo hodně kilometrů do dálky a taky jsem běžel v březnu první letošní závod.

No, kromě jednoho pěškobusového výletu s děckama z práce na Prašivou bych kopce v březnu popsal jako „big fat zero“. Smutný. Takže všechno stoupání je naběháno „okolo Frýdku“ (doslova) a možná je něco málo taky z Hůrek.

Čísla

  • 32 tréninků (několik dnů bylo vícefázových), 8 vynechaných dnů
  • 402km
  • 4.529m stoupání
  • 37:43′ hodin v pohybu

Protože je tahle stránka o cestě k letošní B7, hodnotím březen jako bídu. Když si ale bé sedmičku a broušení kopců odmyslím, byl to měsíc kvalitního vytrvalostního tréninku a dlouhých stupňovaných běhů. Začínám cítit ty kilometry ze zimy a dělá mi to radost.

Mořkovský zajíc

Mořkovský fail 2014

Mořkovský fail 2014

Jak jsem anotoval, běžel jsem v březnu první závod. Na 10 kilometrů. S Honzou a Petrem. Netěšil jsem se na to, protože prostě nemám rád tyhle kratší běhy a teprv po deseti kilometrech se dokážu rozběhnout. Honza s Petrem mi to nandali. :-) Ale já naštěstí utekl Kláře Rampírové, aspoň.

No, postavil jsem se k tomu jako největší jelito: Den před závodem jsem si ráno na lačno dal 10km, což by ještě bylo ok, ale pak ještě večer -fakt nechápu proč- dalších 9km navíc v tempu 4’29, na DM jsem k tomu napsal „kontrola rychlosti“… Idiot, měl jsem tam napsat „pohřbívání zítřka“ nebo tak něco. No a pak jsem samozřejmě v závodě po čtyřech kilometrech vytuhnul jak hovado a s dvěma vloženýma pěšíma vložkama to dal za 42’37. Rychlejc jsem desítku zaběhl před rokem a půl. No co už, když už je jednou člověk idiot… :-D

Teď už se ale těším na Valašský hrb a Olomoucký půlmaraton, na které se docela cítím, že bych mohl předběhnout svoje loňské časy. :-)

Co by mohlo stát za řeč

Určitě patnáctky. Pořád jsem neshodil na 75kg (vánoční šikana), takže za trest furt ještě běhám převážně/průměrně patnáct kilometrů. Nejlepší se mi povedla poslední březnový den za 1:09’20, asi zatím nejrychleji vůbec (tempo 4’35). Bylo tam taky několik běhů okolo 20km a přes 25km, díky kterým si fakt dělám naděje na tu Olomouc. Taky jsem v březnu zlomil první letošní tisíc kilometrů.

Lysá hora

Lysá hora

20. pěší pluk :-D

20. pěší pluk :-D

Čaunazdar!

Čaunazdar!

Místecký les

Místecký les

Hodoňovice

Hodoňovice

Dlouhý běh přes Hůrky

Dlouhý běh přes Hůrky

Strečink

Strečink

Mořkovský zajíc

Mořkovský zajíc

Jarní Kubánkov 2014

Jarní Kubánkov 2014

Jarní Kubánkov 2014

V březnu žiju Jarním Kubánkovem. Vymyslel jsem si ho někdy v únoru nebo koncem ledna jako srandu pro pár kámošů a na konci března je na startovce 30 borců, má to vlastní webovku, povolení od Lesů ČR, mám příslib několika lidí na pomoc s organizací v den závodu a další hromada kamarádů mi píše a říká, že chtějí a jak můžou pomoct nebo už pomohli. Super! Baví mě to všecko. Teď jsem u asi nejtěžší části: Sháním sponzory/partnery, protože 100korunové startovné a příslib pamětního trička a tomboly byla trošku školácká úsměvná chyba. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *