Únor: 339km a 8.195m

Čest z Travného!!

Srdečné pozdravy z Travného!!

Únor se vyvedl plus mínus autobus tak, jak jsem si ho v lednu maloval: Kilometrů bylo do dálky míň, zato metrů do výšky víc – víc Beskyd. Většina výškových metrů byla férově „narubaných“, ne po haluzi nasbíraných běháním okolo Místku…

Takže s hůlkama v ruce mi v únoru vyšel Javorník, Smrk 2x, Kněhyně-Čertův mlým, Pustevny, Travný, poprvé letos Lysá, někoilkrát Hůrky… Tyhle trekové běhy udělaly přes 6.000m. Z B7 trasy mi letos už chybí jen ta první čtvrtka od Třince.

Čísla

Únor 2014

  • 28 tréninků, z toho 8x trek, 20x běh; 4 vynechané dny
  • 339 kilometrů
  • 8.195 metrů soutpání
  • 37:06 hodin v pohybu

Kilometrů do dálky je míň jednak proto, že únor je prostě krátký, žejo, ale hlavně taky proto, že jsem v pondělky a středy začal po práci dojíždět do Havířova na stolařskou rekvalifikaci (o práci v IT zatím nepřicházím, jen chci utéct z rutiny a naučit se něco nového) a domů se vracím nejdřív na osmou večer a vyšťavený, takže jsem pak vděčný třeba i za 5-7kilometrový výklus… Nezoufám ale, protože z tohodle plyne pozitivní externalita: Před začátkem kurzu byla moje rutina chodit do práce na 9.-10. hodinu ráno, teď už 3 týdny vstávám denně v 6, v práci jsem v 7 a po 3. odpoledne mám skoro hotovo. (To proto, aby se dal ten kurz prostě při práci stihnout. Potrvá to do června.) No, a tohle vstávání se bude v létě hodit (ne-li dřív) klidně na dvoufázový trénink nebo běhy do práce. Paradoxně mám ze vstávání větší radost, než z toho dřeva a nových dovedností. :-D

Pohled ze Smrku. #1

Pohled ze Smrku. #1

Travný. Po Kilijánsku.

Travný. Po Kilijánsku.

Západ slunce z Lysé.

Západ slunce z Lysé.

Pohled ze Smrku. #2

Pohled ze Smrku. #2

 

 

Co by mohlo stát za řeč

  • Tak jednoznačně ta příroda. Hory 8krát v měsíci jsou luxus, který bych si rád dopřával i nadále (a klidně ještě víc). Navíc cítím, že to funguje (nebo se začíná projevovat objemově silný leden), co se síly týká.
  • Něco dělám dobře, protože poslední dva dny v měsíci jsem si jen tak z plezíru ve svižném tréninku dal 2krát 15 kilometrů v tempu pod 5′: První za 1:13’30 (4’52/km) a den na to jsem kulil oči na 1:11′ (4’42/km). Jasně, že to není nic moc, ale pro mě před rokem by to byl pomalu nemyslitelný výkon; možná tak závodní forma na krev; rozhodně ne svižný trénink (= s obrovskou rezervou). Když vezmu v potaz, že do léta chci dát ještě kilo-dvě dolů a začít už doopravdy koketovat s intervalama, tak půlmaraton v Olomouci by mi mohl udělat velkou radost.
  • Do třetice třeba, co mě těší, že v jsem si v únoru usmyslel uspořádat závod pro kamarády. Na Hůrkách. Co mě těší ještě víc, že by ho mohlo běžet reálně i přes patnáct lidí!!
  • Jo a v únoru mi padl 7.000km milník. Trvalo to 2 roky a 9 měsíců. Rád bych do konce 2014 natočil 10.000km.

Tak, to je asi tak všechno, co mě pro tuto chvíli napadá. V březnu bych rád pokračoval kopcema, i když už teď vím, že jich kvůli jinému programu nezvládu tolik, co v únoru. Taky bych rád zařadil minimálně nějaké delší běhy 25km+. No a v březnu taky bude první letošní krátký rychlý (= pro mně nepopulární) závod. Takže hurá na březen!! :-)

A tady něco pro gaučáky nebo kolegy běžce, kteří trénují v rovině: I nadále monitoruju vrcholky Beskydy. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *