Nultý ročník: Kubánkov double! Co vy na to?

Palkovické hůrky

Palkovické hůrky

Nadchnul jsem se pro myšlenku „uspořádat“ pro pár kamarádů malý běžecký závod. Napadlo mě to na Palkovických hůrkách a přímo ve spojitosti s trasou, kterou jsem ten den běžel – je to krpál, tak to chvílema není plezír, ale je to trasa běhavá, každé stoupání je odměněno stejně dlouhým seběhem a hlavně je to v pěkné přírodě místy i s výhledy.
Tohle je zatím jen myšlenka, ale dokážu si představit, že by se nás pár sešlo a porovnalo síly (?).

Březen 2014: Přípravy na závod v plném proudu

Jarní Kubánkov 2014

Jarní Kubánkov 2014

Tento článek již není aktuální, z myšlenky vyklíčil doopravdy závod! Jmenuje se Jarní Kubánkov 2014 a poběží se 3. května. Ve čtení tohoto článku už nemusíš pokračovat; jestli tě závod zajímá, věnuj pozornost vlastní webovce závodu! Díky a sportu zdar! :-)


„Propozice“

Závod by sestával ze dvou výstupů na Kubánkov, což je vrchol Palkovických hůrek. Start, cíl i občerstvení by bylo na rozcestí „Hůrky 2“ (mapka bude níže, čtěte dál), co by kamenem dohodil od hotelu Palkovické hůrky (Barborka). 70% trasy je po modré tzt, celá trasa je lesem nebo podél lesa, co není vyloženě stoupání nebo klesání, je stejně houpačka nahoru dolů. Povrch je za sucha v pohodě i na silniční boty.
Mělo by to být celé malé, komorní a kamarádské. Ale pořád závod! :-)

Stručné čísla a představy

 • Trailový 15km běžecký závod s převýšením do 580m.
  (2 okruhy, kde okruh = 7,5km s převýšením cca 290m.)
 • Občerstvení bude.
  (Stanoviště s občerstvením se mine během závodu 3krát.)
 • Časový limit není.
  (Když to bude poslednímu nepřiměřeně dlouho trvat, jeho cíl se přesunuje do hospody vedle, kde na něj budem čekat.) Bude zajištěno manuální měření času :-D a ze závodu budou obrázky, report a výsledovka.
 • Startovné předem ve výši cca 100 Kč.
  (Plus minus autobus 50 Kč, hlavně ať je na nějakou tu lákavou cenu a triko na památku. Jestli se zúčastní i minimálně 1 žena, budou dvě kategorie.)
 • Termín podle předběžného zájmu teprve upřesníme, navrhuji tyto dubnové nebo květnové soboty: prosím, hlasujte (!!).
 • Všecko je to strašně neoficiální a na vlastní nebezpečí atd.
 • Kdyby se nás sešlo třeba 10, bylo by to boží!!
 • (Kdo není zvyklý na trekové hole, ale vezme si je, klidně ať je zahodí/vyzvedne u občerstvení – stejně jsou víc potřeba jen k té „dolní“ polovině trasy.)
 • Na místo startu jde v pohodě doject autem z Palkovic, zaparkovat taky není problém.
 • Vyhlášení (…) si dáme v zahrádce hotelu Palkovické hůrky hned vedle cíle/startu.

Na něco důležitého jsem určitě zapomněl (?), připomeňte mi to prosím v komentářích. :-)

Popis trasy a mapa

Mapy.czZ rozcestí (530mnm) se běžní po modré tzt nahoru na Kubánkov (661mnm), to je cca 1,7km a asi 140m stoupání. Obrátka. Stejně zpátky/dolů. Probíháme opět rozcestí, sbíháme z modré tzt doleva do (zprvu prudkého) seběhu. Po 1,9km a asi 100m klesání z cesty odbočujeme doprava do lesa na vrstevnicovou lesní pěšinku (435mnm). (Trasa je tak jasná, že asi ani nebude značená. Pravděpodobně vyznačíme jen odbočku na vrstevnici a následně odbočku z vrstevnice.) Vrstevnice lesem nás po 500m přivede opět k modré tzt, kde se jde zase do stoupání směrem k rozcestí. To je zprvu prudké stoupání, kde se během prvních 400m udělá asi 90m do výšky (těchto 400m je klidně i na trekové hole), dál k rozcestí už to je jen příjemná houpačka.

Výše popsané je jeden okruh, který dělá okolo 7,5km a 290m převýšení. Běží se to dvakrát, takže celkem to máme závod do 15km a do 580m pozitivního převýšení.

Odkaz na mapu (s důležitými body).

Co vy na to? :-)

Zapomněl jsem na něco? Měli byste předběžně zájem? Vyzvývám vás, kluci, komentujte! :-)

Odkaz na tenhle příspěvek jsem poslal kamarádům, se kterýma se znám nebo běhám osobně a jsou z dojezdové vzdálenosti. Jestli jste se sem dostali nějak po jiné ose a tohle zpestření víkendu by se vám v dubnu/květnu líbilo, komentujte nebo mi napiště.


Vlastní poznámky z organizování závodu

 • Zkontrolovat příště termínovku ostatních závodů. :-D
 • Jakákoliv hromadná akce se na území Hůrek (resp. kdekoliv) koná, musí být schválena majitelem/správcem pozemku. V tomto případě hromadná je tím tuplem, když je nad 20 lidí, ale i do 20 lidí je jistota mít to schválené.
 • Palkovické hůrky spadají pod Lesní správu Frenštát pod Radhoštěm. Její lesní správce musí akci schválit. S tímto schválením se jde dále akce ohlásit na odbor Životního prostředí na MěÚ F-M, to se musí udělat min. 1 měsíc před samotnou akcí.
  Toto je easy: Lesům ČR stačí poslat mailem něco jako „Žádám o schválení nebo vyjádření k závodu, který chci zorganizovat… + kdy, mapka, počet účastníků, žadatel+adresa.“ Tak něco. Zareagovali písemně papírovou poštou do 3 týdnů.
 • Lesní správa závod písemně schvaluje, přičemž uděluje několik podmínek ke konání akce (dodržení lesního zákona, odsouhlašení akce OŽP, navrácení trasy a místa konání do původního stavu, zákaz značení barvou atp.). Toto schválení se ofotí a přikládá k oznámení pro OŽP, to se musí zanést oficiálně na podatelnu nejpozději těch 30 dní předem. OŽP buď nereaguje (=bere na vědomí) nebo do 15 dnů reaguje vyjádřením s doplňujícími podmínkami.
  Užitečný odkaz k tomuto kroku, tam dále dokument „Oznámení konání organizované nebo hromadné sportovní akce v lese“.
 • Úplně nejvíc nejlepší užitečný odkaz na téma „nezbytná byrokracie“.

5 komentářů u „Nultý ročník: Kubánkov double! Co vy na to?

 1. Pingback: Únor: 339km a 8.195m | Petr Štverka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *